Zaułek Poetów – miejsce spotkań, relaksu i wypoczynku świdniczan to niewielki park kieszonkowy, zlokalizowany między Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną a Przedszkolem nr 6 w Świdniku. Przestrzeń ta służy spotkaniom i wydarzeniom kulturalnym organizowanym dla mieszkańców oraz jako zielone zaplecze dla czytelników pobliskiej biblioteki.
Historycznie Zaułek zlokalizowany został na miejscu jednego z dawnych świdnickich siedlisk. Pozostałością jest stara grusza, rosnąca na środku skweru. W południowo-zachodnim rogu zaprojektowano scenę dla artystów – altanę z białego kamienia – opoki, nawiązując do tradycyjnej metody wznoszenia budynków w tej okolicy. Wewnątrz altany wykonano mini-scenę przeznaczoną na kameralne spotkania z artystami, twórcami i muzyką. Zaprojektowano tabliczki z cytatami patronki biblioteki – Anny Kamieńskiej, tablice z fotografiami dawnych zabudowań oraz elementy małej architektury.
Miejsce to, dzięki działaniom Biblioteka Świdnik sprzyja kulturze, społeczności i budowaniu lokalnej tożsamości.
Zaułek Poetów w Świdniku został zaprojektowany i zrealizowany przez nasz zespół w ramach działań Garden Concept Architekci Krajobrazu.
Leśny Plac Zabaw przy ul. Wrzosowej w Świdniku to niewielka przestrzeń rekreacyjno-edukacyjna zaprojektowana i zrealizowana z myślą o dzieciach. Dominuje w nim przyroda, uzupełniona o elementy wzbogacające jego program funkcjonalny przestrzeni, w której dzieci mogą obserwować, dotykać, doświadczać i rozwijać wyobraźnię.
Wielofunkcyjne urządzenia zabawowe z drewna o naturalnej strukturze wpisują się w otaczającą przestrzeń. Pod nimi zastosowano piasek i trawnik, które jednocześnie służą, jako bezpieczna nawierzchnia i stanowią doskonały materiał do zabaw. Niewielki pagórek ze zjeżdżalnią i tunelem, rozległa piaskownica i konstrukcja wspinaczkowa tworzą przestrzeń o nieograniczonych możliwościach zabaw i gier. Dodatkowo indywidualnie zaprojektowana wiklinowa altana-domek służy, jako doskonała kryjówka w czasie zabaw, jest schronieniem przed słońcem i deszczem.
W ogrodzie umieszczono również tablice edukacyjne z sylwetkami zwierząt, karmniki i budki dla ptaków, domki dla owadów. Całość uzupełnia roślinność zmieniająca się w ciągu roku, o różnorodnych fakturach, kształtach i kolorach. Wśród gatunków można również znaleźć jadalne poziomki i borówki.
Leśny Plac Zabaw przy ul. Wrzosowej w Świdniku został zaprojektowany i zrealizowany przez nasz zespół w ramach działań Garden Concept Architekci Krajobrazu.
Projekt zdobył II miejsce w Konkursie na koncepcję Parku na Błoniach pod lubelskim Zamkiem na tle zaproponowanych rozwiązań urbanistycznych.
Celem konkursu było opracowanie spójnej koncepcji zagospodarowania terenu Błoni w Lublinie, która z jednej strony stworzy otwartą i przyjazną przestrzeń dla mieszkańców, z drugiej będzie się odnosiła do historycznej i kulturowej przeszłości Lublina. Projekt obejmuje obszar o powierzchni ok. 36 ha i dotyczy zarówno możliwości kształtowania zabudowy kubaturowej i przestrzeni publicznych tego obszar, a także określenia zasad kształtowania zieleni wysokiej uwzględniających dalekie i bliskie panoramy Starego Miasta i Zamku.
Zaproponowano stworzenie wielofunkcyjnej spójnej przestrzeni publicznej – o charakterze nowoczesnego parku miejskiego; częściowe uzupełnienie tkanki miejskiej i ekspozycję najistotniejszych dominant w panoramie miasta.
Założenia programowe i kompozycyjne:
Park na Błoniach w Lublinie został zaprojektowany przez nasz zespół w ramach działań Garden Concept Architekci Krajobrazu.